Rozprávková noc v materskej škole 24.11.2016

24.11.2016 00:00

Predškoláci z MŠ Leningradská 1, Michalovce prežili nezabudnuteľnú noc, plnú zábavy, zážitkov a dobrodružstiev. Niektoré deti prvýkrát strávili noc bez svojich rodičov, spolu s pani učiteľkami v materskej škole. Ale vôbec sa nebáli, neplakali, pretože bohatý program ich tak pohltil, že ani nemali čas rozmýšľať o tom, že sú v noci bez svojich mamičiek. Najprv sme navštívili Hvezdáreň, kde deti pozorovali hviezdnu oblohu a spoznávali súhvezdia. Dobrodružná cesta večer na Hrádok, ako aj cestovanie večerným autobusom sa im veľmi páčilo. V MŠ už mali pripravenú rozprávkovú dráhu na ktorej potme baterkami hľadali poklad. Ten sa skrýval vo veľkom starom kufri za domčekom siedmich trpaslíkov a deti si v ňom našli dukáty, drahokamy, sladkosti i hračky. Po večeri nasledovala pyžamová party, laserová shov – tanec v tme s baterkami a súťaž o najlepší tanečný pár. Potom sa deti premiestnili do Nočného rozprávkového kráľovstva, kde počúvali nové spracovanie rozprávky s hudbou a pesničkami O dvanástich mesiačikoch. Cieľom projektu bolo posilniť nielen predčitateľskú gramotnosť, ale hlavne spolupatričnosť deti prežívaním netradičných spoločných aktivít. Rozprávková noc sa vydarila k spokojnosti všetkých zúčastnených, deti získali medaily, aj diplomy za odvahu a statočnosť. A čo je najpodstatnejšie, všetky deti boli nadšené, šťastné a skonštatovali, že by si Rozprávkovú noc chceli ešte raz zopakovať.
Učiteľky Iveta Baková a Žanna Rusinová