Naši predškoláci sa zúčastnili

12.11.2016 16:10

9.novembra 2016 sa konalo 1. kolo Mestskej ligy materských škôl v pohybovej zdatnosti ,,O pohár primátora mesta Michalovce". Tento rok to bol už VII.ročník tejto športovej súťaže, na ktorom sa zúčastňujú stále 4 deti z každej materskej školy v meste. Súťažia v štyroch športových disciplínach:

1. beh 2x 10m

2. hod do diaľky kriketovou loptičkou

3. skok do diaľky z miesta

4. beh cez prekážkovú dráhu

Na správnosť a presnosť meraní pri všetkých disciplínach dozerajú učitelia základnej školy. Počas jedného školského roka sa realizujú 4. kolá mestskej ligy. Každé kolo organizuje stále iná materská škola, ktorá participuje so základnou školou na tomto podujatí. Na túto športovú aktivitu sa vyberajú 2 deti z jednej triedy - dievča a chlapec - športovo nadané. V tohtoročnom prvom kole mestskej ligy v pohybovej zdatnosti reprezentovali našu MŠ títo predškoláci:

II.trieda A2, Rybky - Lenka Kančiová, Peter Pirč

IV.trieda B2, Včielky - Jakub Rapáč, Tijana Škoričová

1. kolo Mestskej ligy materských škôl v pohybovej zdatnosti organizovala IX. MŠ v telocvični IV. ZŠ na ulici Komenského v Michalovciach.