Ako sa správať bezpečne na ceste

28.05.2016 08:37

V rámci predprimárneho vzdelávania sa dňa 27.5.2016 uskutočnila aktivita, zameraná na zážitkové učenie sa detí, pod názvom ,,Policajti v MŠ". V rozhovore s policajtmi mali deti možnosť uplatniť svoje vedomosti a vlastné skúsenosti o bezpečnosti na ceste. Dozvedeli sa aj veľa nových zaujímavých skutočností o práci policajtov a vyskúšali si niektoré ich pracovné pomôcky. Asi najviac sa im páčilo policajné auto, kde si mohli zapnúť vysielačku, klaksón a podobne. Na školskom dopravnom ihrisku riadil jazdu na kolobežkách skutočný ujo policajt a deti dodržiavali pravidlá bezpečnosti, rešpektovali dopravné značky, jazdu po chodníku pre cyklistov, ako aj svetelné znamenia a zastavenie pred prechodom pre chodcov. Zážitkovým učením a interaktívnymi hrami sa učili chápať, aká dôležitá je ohľaduplnosť u všetkých účastníkov cestnej premávky - vodičov, cyklistov, chodcov. Zúčastnaní policajti - kpt. Ing. Zuzana Rozsypalová a kpt. Ing. Štefan Švenk z Okresného policajného zboru Michalovce - pochválili aktivitu detí a ich bohaté skúsenosti a vedomosti. Boli milo prekvapení, že niektoré deti vedeli aj telefónne čísla polície, hasičov i záchranky. Predškoláci si následne spätnou väzbou na pracovných listoch overili svoje poznatky. Za odmenu dostali pracovné zošity ,,Póla radí deťom". Celá piatková akcia sa vydarila a dokonca nám prialo aj krásne slnečné počasie, takže všetky aktivity sme mohli realizovať v areáli školského dvora.